Acuvue RevitaLens 100 ml med etui
36 kr.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om Acuvue RevitaLens 100 ml med etui
Acuvue Revitalens er en ny multifunktions linsevæske designet til bløde og silikone hydrogel-linser. Med Acuvue Revitalens får du de samme desinfektionsegenskaber, som når du bruger en peroxid linsevæske, men med komforten og enkelheden i en multifunktion linsevæske.
Denne alsidige linsevæske er designet til desinfektion, fugtighedsbevægelse, skylning og opbevaring af kontaktlinser.Den fjerner effektivt overfladeaflejringer, inklusive lipider og proteiner, mens det er blidt for øjnene.
Acuvue Revitalens produceres ved hjælp af avanceret teknologi, der tilbyder unikke desinfektionsegenskaber og samtidig giver fremragende linsebærekomfort hele dagen.
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 155 g |
| Samlet omfang: | 100 ml |
| Konserveringsmidler: |
Alexidine Polyquaternium-1 |
| Producent: | AMO |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Multi-purpose |
| Til hårde linser: | Nej |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Ja |
| Udløb: | I det mindste 20 måneder |
| Holdbærhed efter åbning: | 3 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 1 |
| Øvrige | |
| Kategori: |
Linsevæsker Tilbehør Kontaktlinsevæske til flere formål |
| Etui størrelse: | 2 x 4.2 ml |
Kommentarer om Acuvue RevitaLens 100 ml med etui