AOSEPT PLUS med Hydraglyde 4 x 360 ml med etuier
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om AOSEPT PLUS med Hydraglyde 4 x 360 ml med etuier
AOSEPT PLUS med HydraGlyde er en linsevæske som kan bruges med alle typer kontaktlinser, også silikone-hydrogele linser. Baseret på en brintoverilte kombination som frigør linser fra aflejringer og andet snavs, ligger linserne i en rensende væske uden behov for at skulle gnubbes rene. AOSEPT PLUS med HydraGlyde kombinerer egenskaberne af brintoverilte med HydraGlyde teknologi. Dette resulterer i rene og fugtgivende linser som giver dig komfort hele dagen. Læs venligst indlægssedlen med omhu. Ikke-neutraliseret linsevæske må ikke komme i kontakt med øjet.
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 1812 g |
| Samlet omfang: | 1440 ml |
| Konserveringsmidler: | Nej |
| Producent: | Alcon |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Peroxid |
| Til hårde linser: | Ja |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Nej |
| Udløb: | I det mindste 19 måneder |
| Holdbærhed efter åbning: | 3 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 4 |
| Øvrige | |
| Kategori: |
Linsevæsker Tilbehør Linsevæsker multi pakker Kontaktlinsevæske med hydrogenperoxid |
| Etui størrelse: | 10 ml |
Kommentarer om AOSEPT PLUS med Hydraglyde 4 x 360 ml med etuier