Miu Miu 0MU A50S 1BC8H1 68
I øjeblikket sælger vi ikke dette produkt.
Du vil måske også synes om
Produktbeskrivelse
Miu Miu er et kreativt og luksuriøst mærke, som er opkaldt efter deres designer Miuccia Prada, barnebarn af det berømte modehus' grundlægger. Solbriller fra Miu Miu er populære blandt kvinder, der er på udkig efter udfordrende design, legende stil og enkle linjer. Solbrillekollektionens æstetiske design er smagfuldt og i fantastisk harmoni med højt kunstnerisk håndværk.
Miu Miu 0MU A50S 1BC8H1 68 er damesolbriller.
Solbrille ramme
- Rammens sølvfarve matcher perfekt en kølig hudfarve og rød, grå, hvidt eller mørkeblondt hår.
- Rektangulære solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en oval eller rund ansigtsform.
- Solbrillestellet er lavet af metal, som holder formen godt og giver høj stabilitet og giver høj stabilitet.
- Justerbare næsepuder giver mulighed for forsigtig ændring af brillens position og pasform for at give højere komfort. Justering af næsepuder bør altid foretages af en erfaren optiker for at undgå skader eller brud.
Solbrille linse
- Linserne er klare, men der er fuld garanti for UV-beskyttelse.
- De solbriller har gradientlinser, der er tonet fra top til bund, hvor bunden af linsen er den lyseste. Den mørkeste toning i toppen gør det muligt at filtrere direkte sollys, og den lysere toning i bunden sikrer tilstrækkelig synlighed. Denne linsebehandling giver bedre orientering i rummet og er ideel til f.eks. bilister, fordi den giver et klarere syn i den nederste del af linsen og samtidig reducerer blænding fra oven.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 1 (lys gennemsigtighed 43 - 80% ). De er meget svagt tonede og er derfor egnede til svagere sollys eller som vind- og støvbeskyttelse.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
137 mm Brillestelslængde
130 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Ja |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Meget let farvede linser til delvis overskyede dage - filtre kategori 1 |
| Farve på glassene: | Klar |
| Højde på glas: | 34 mm |
| Diameter på glas: | 68 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rektangelt |
| Farve på stellet: | Sølv |
| Materiale på stellet: | Metal |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 137 mm |
| Brillestangslængde: | 130 mm |
| Brillebredde: | 15 mm |
| Vægt: | 350 g |
| Justerbare næsepuder: | Ja |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Til hende |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Miu Miu |
| Brug: | Mode |
| Kode: | 0MU A50S 1BC8H1 68 |
| Recept tilgængelig: | Nej |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Miu Miu 0MU A50S 1BC8H1 68