OPTI-FREE Express 120 ml med etui
I øjeblikket sælger vi ikke dette produkt.
Du kan købe OPTI-FREE Express 355 ml med etui i stedet for.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om OPTI-FREE Express 120 ml med etui
OPTI-FREE Express 120 ml med etui er en af verdens mest brugte universelle linsevæsker til bløde kontaktlinser. Den desinficerer, fugter og fjerner forskellige typer af aflejringer. Den benyttes også til at skylle og opbevare sine linser.
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 171 g |
| Samlet omfang: | 120 ml |
| Konserveringsmidler: |
Polyquad Aldox |
| Producent: | Alcon |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Multi-purpose |
| Til hårde linser: | Nej |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Nej |
| Udløb: | I det mindste 16 måneder |
| Holdbærhed efter åbning: | 6 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 1 |
| Øvrige | |
| Kategori: |
Linsevæsker Tilbehør Kontaktlinsevæske til flere formål |
| Etui størrelse: | 2 x 4.2 ml |
Jesper
Hej,
Tak for din kommentar. Ja, du kan godt bruge denne væske. Grunden til at du
kan bruge denne væske til næsten alle kontaktlinser er fordi at den er
universal, det eneste den ikke kan bruges til det er hårde kontaktlinser. Hvis
du har flere spørsmål så skriv endelig til os hos info@lentiamo.dk Mvh.
Christian