OPTI-FREE Express 2 x 355 ml med etuier
132 kr.
- OPTI-FREE Express 3 x 355 ml med etuier – 189 kr. (du sparer 12 kr.)
- OPTI-FREE Express 4 x 355 ml med etuier – 249 kr. (du sparer 15 kr.)
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om OPTI-FREE Express 2 x 355 ml med etuier
OPTI-FREE Express 2 × 355 ml med etui er en af verdens mest brugte universelle linsevæsker til bløde kontaktlinser. Den desinficerer, fugter og fjerner forskellige typer af aflejringer. Den benyttes også til at skylle og opbevare sine linser
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 858 g |
| Samlet omfang: | 710 ml |
| Konserveringsmidler: |
Polyquad Aldox |
| Producent: | Alcon |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Multi-purpose |
| Til hårde linser: | Nej |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Nej |
| Udløb: | I det mindste 14 måneder |
| Holdbærhed efter åbning: | 6 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 2 |
| Øvrige | |
| Kategori: |
Linsevæsker Tilbehør Linsevæsker multi pakker Kontaktlinsevæske til flere formål |
| Etui størrelse: | 2 x 4.2 ml |
Kommentarer om OPTI-FREE Express 2 x 355 ml med etuier