OPTI-FREE PureMoist 4 x 300 ml med etuier
I øjeblikket sælger vi ikke dette produkt.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om OPTI-FREE PureMoist 4 x 300 ml med etuier
Nyt. Multi-purpose solution OPTI-FREE PureMoist er en ny linsevæske til alle typer bløde linser (også silikone-hydrogel) fra virksomheden Alcon. Dens unikke sammensætning hjælper med at holde linsen fugtig og giver en behagelig følelse, specielt for de, der ofte oplever tørre øjne og den fungerer i op til 16 timer. OPTI-FREE solution PureMoist er en universel linsevæske, der rengør, desinficerer, fugter og bevarer bløde kontaktlinser. Den udskifter den originale linsevæske EverMoist. Linsevæske er uden æske.
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 1470 g |
| Samlet omfang: | 1200 ml |
| Konserveringsmidler: |
Polyquad Aldox |
| Producent: | Alcon |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Multi-purpose |
| Til hårde linser: | Nej |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Nej |
| Udløb: | I det mindste 15 måneder |
| Holdbærhed efter åbning: | 6 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 4 |
| Øvrige | |
| Kategori: |
Linsevæsker Tilbehør Linsevæsker multi pakker Kontaktlinsevæske til flere formål |
| Etui størrelse: | 2 x 4.2 ml |
Kommentarer om OPTI-FREE PureMoist 4 x 300 ml med etuier