ReNu MultiPlus 240 ml med etui
Vi sælger ikke dette produkt mere.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om ReNu MultiPlus 240 ml med etui
Renu MultiPlus fra Bausch & Lomb er en universel linsevæske designet til komplet pleje af alle typer bløde kontaktlinser. Denne alsidige linsevæske renser, desinficerer, fjerner protein aflejringer og fugter linsen. I sammensætningen af denne linsevæske, er der borsyre, der opvejer eventuelle uregelmæssigheder i pH i linsen. Ydermere, fjerner poloxamine de ydre rester af cellevæv.
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 312 g |
| Samlet omfang: | 240 ml |
| Konserveringsmidler: |
Polyaminopropyl Biguanide Sorbic Acid Edetate Disodium Poloxamine |
| Producent: | Bausch & Lomb |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Multi-purpose |
| Til hårde linser: | Nej |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Nej |
| Udløb: | I det mindste 12 måneder |
| Holdbærhed efter åbning: | 3 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 1 |
| Øvrige | |
| Kategori: |
Linsevæsker Tilbehør Kontaktlinsevæske til flere formål |
| Etui størrelse: | 2 x 3.9 ml |
Kommentarer om ReNu MultiPlus 240 ml med etui