SOLOCARE AQUA 90 ml med etui (bonus)
Dette produkt kan ikke købes separat.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om SOLOCARE AQUA 90 ml med etui (bonus)
SOLOCARE AQUA er en universal linsevæske fra Menicon, designet til at rengøre, desinficere, rense, opbevare og fugte kontaktlinser. Brugere vil især blive glade for den moderne fugtningsmetode, som hjælper kontaktlinser med at forblive hydrerede gennem hele dagen. Med det nye, patenterede låse system. På nogle flasker vil låget muligvis føles løst, men det vil ikke lække, og der er ingen grund til at stramme det – faktisk kan ekstra stramning ødelægge forseglingen.
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 141 g |
| Samlet omfang: | 90 ml |
| Konserveringsmidler: | Polyhexanide |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Multi-purpose |
| Til hårde linser: | Nej |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Ja |
| Holdbærhed efter åbning: | 3 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 1 |
| Øvrige | |
| Etui størrelse: | 1 x 10 ml |
Kommentarer om SOLOCARE AQUA 90 ml med etui (bonus)