Zero-Seven Refreshing 80 ml med etui (bonus)
Dette produkt kan ikke købes separat.
Du kan købe Solunate Multi-Purpose 50 ml med etui i stedet for.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Loyalitetsprogram
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
-
Loyalitetsprogram
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
-
365 dag garanti
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Allerede fra dit første køb får du bonuspoint, som kan indløses til gratis gaver.
Gratis fragt ved ordrer over 600kr med GLS. Ved ordrer af lavere værdi kan du vælge leveringsmuligheder fra 36kr
Garanteret udskiftning af brilleglas, hvis din styrke ændrer sig.
Detaljer om Zero-Seven Refreshing 80 ml med etui (bonus)
Zero Seven er en universel linsevæske indeholdende HPMC og D-sorbitol. HPMC er et fugtighedsbevarende middel, der skaber en fugtig coating mellem kontaktlinsen og øjet. D-sorbitol forhindrer dehydrering. På grund af dens sammensætning, forhindrer Zero Seven at en ubehagelige følelse af tørre øjne opstår. Det fjerner snavs, desinficerer og fjerner proteinbelægning uden manuel rengøring.
Parametre
| Specifikationer | |
|---|---|
| Vægt: | 137 g |
| Samlet omfang: | 80 ml |
| Konserveringsmidler: | Polyhexamethylene |
| Anvendelse | |
| Kategori: | Multi-purpose |
| Til hårde linser: | Nej |
| Til bløde linser: | Ja |
| Rejse: | Ja |
| Udløb: | I det mindste 21 måneder |
| Holdbærhed efter åbning: | 3 måneder |
| Tilbehør | |
| Etuier i en pakke: | 1 |
| Øvrige | |
| Etui størrelse: | 2 x 3.9 ml |
Kommentarer om Zero-Seven Refreshing 80 ml med etui (bonus)