Armani Exchange 0AX2054S 609980 57
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Det populære italienske Armani Exchange-mærke er synonymet med tidløshed, unikhed og moderne design. Samlingen af solbriller er lavet af materialer af høj kvalitet med stor vægt på detaljer og er designet til en ung generation. Hver modeentusiast vælger fra denne overkommelige samling af Armani Exchange solbriller.
Armani Exchange 0AX2054S 609980 57 er herresolbriller.
Solbrille ramme
- Rammens blå farve matcher perfekt en kølig hudfarve og lysebrun, sort eller lysblondt hår.
- Pilot solbrillerammer er et perfekt valg for dem med en firkantet, oval eller trekantet ansigtsform.
- Solbrillestellet er lavet af metal, som holder formen godt og giver høj stabilitet og giver høj stabilitet.
- Justerbare næsepuder giver mulighed for forsigtig ændring af brillens position og pasform for at give højere komfort. Justering af næsepuder bør altid foretages af en erfaren optiker for at undgå skader eller brud.
Solbrille linse
- De blå linser øger kontrasten og minimerer lysrefleksioner. For tennisspillere hjælper linserne med at fremhæve farvekontrasten på bolden mod forskellige baggrunde.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 3 (lys gennemsigtighed 8 - 18 %). De er velegnede til intens solpåvirkning på stranden eller i byen.
Tilbehør
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
141 mm Brillestelslængde
145 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Mørkt filter egnet til intensiv solstråling - filtre kategori 3 |
| Farve på glassene: | Blå |
| Højde på glas: | 43 mm |
| Diameter på glas: | 57 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Pilot |
| Farve på stellet: | Blå |
| Materiale på stellet: | Metal |
| Størrelse: | L |
| Brillestelslængde: | 141 mm |
| Brillestangslængde: | 145 mm |
| Brillebredde: | 17 mm |
| Vægt: | 90 g |
| Justerbare næsepuder: | Ja |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Nej |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Mænd |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Armani Exchange |
| Brug: | Mode |
| Kode: | 0AX2054S 609980 57 |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Armani Exchange 0AX2054S 609980 57