Burberry Briar 0BE4392U 405587 52
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Solbrillerne fra Burberry kombinerer klassisk og moderne stil, samtidig med bibeholdelsen af at være unikke og bibeholdelsen af tradition. Burberry er et af verdens kendte mærker med et omdømme for topkvalitet og tidsløs elegance. Burberrys varemærke er deres skotsternede mønster og logo, som viser en ridder der rider på en hest, og holder et spyd. Solbrillekollektionen fra Burberry er unik takket være dens design, stil og antallet af interessante farvekombinationer som er egnede til enhver lejlighed.
Burberry Briar 0BE4392U 405587 52 er damesolbriller.
Solbrille ramme
- Rammens sorte farve matcher perfekt en kølig hudfarve og lys blond, lysebrun eller sort hår.
- Cat Eye-solbrillerammer er et perfekt valg for dem med en oval, hjerteformet eller diamantformet ansigt.
- Solbrillestellet er lavet af acetat, som er allergivenligt, holdbart og behageligt.
Solbrille linse
- De grå linser reducerer lysets intensitet uden at påvirke kontrasten eller forvrænger farverne.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 3 (lys gennemsigtighed 8 - 18 %). De er velegnede til intens solpåvirkning på stranden eller i byen.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
138 mm Brillestelslængde
140 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Mørkt filter egnet til intensiv solstråling - filtre kategori 3 |
| Farve på glassene: | Grå |
| Højde på glas: | 34 mm |
| Diameter på glas: | 52 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Cat Eye |
| Farve på stellet: | Sort |
| Materiale på stellet: | Acetate |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 138 mm |
| Brillestangslængde: | 140 mm |
| Brillebredde: | 19 mm |
| Vægt: | 315 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Til hende |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Burberry |
| Brug: | Mode |
| Kode: | 0BE4392U 405587 52 |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Burberry Briar 0BE4392U 405587 52