Izipizi Sun Junior #D Yellow Honey (for alderen 7 - 11 år) Sun Junior 7-11Y #D Yellow Honey
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Izipizi er et ungt og legende fransk mærke, der kombinerer unik stil, originale farvekombinationer og funktionelle teknologier. Izipizi tilbyder lette, komfortable og trendy solbriller til hele familien og forskellige lejligheder til overkommelige priser. Designer solbriller fra Izipizi er fremstillet i henhold til et strengt sæt specifikationer for at sikre, at de er sikre. Baby-linjen til de yngste børn inkluderer ikke BPA og er allergivenlig. For at bestemme den korrekte størrelse på brillerne anbefaler vi, at du altid måler parametrene i henhold til nedenstående figur, især for børnebriller.
Izipizi Sun Junior #D Yellow Honey (for alderen 7 - 11 år) er børnesolbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
- Den gule farve på rammen passer perfekt til en varm hudtone og sort, mørkebrunt eller mørkeblond hår.
- Runde solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en firkantet eller oval ansigtsform.
- Solbrillens stel er lavet af øko-polyamid. Dette materiale er en ny klasse af bioplast, der er fremstillet af vedvarende ressourcer som f.eks. naturlige fedtstoffer og olier. Øko-polyamid er et mere miljøvenligt alternativ til de sædvanlige stelmaterialer og bidrager til miljøbeskyttelse.
- Fjederhængsler giver armene større bevægelse til mere end 90 °, hvilket resulterer i højere bærekomfort. Rammerne er mere skadesikre og vedligeholder højre pasform længere.
- De originale glas kan udskiftes med specialtilpassede glas i forskellige varianter – med eller uden styrke.
Solbrille linse
- De grønne linser reducerer lysets intensitet uden at påvirke den kontrast eller forvrænger farverne.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Takket være den unikke teknologi med polariserede linser kan den solbriller giver perfekt syn, eliminerer uønskede refleksioner og beskytter øjnene mod ultraviolet stråling. De forbedrer opløsning, dybdeskarphed og fokus. Polariserende solbriller filtrerer farlige refleksioner og reflekterede hvidt lys. Det gør dem særligt velegnede til bilister, cyklister, skiløbere og fiskere. Men de er lige så velegnede som modetilbehør til hverdagsbrug.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 3 (lys gennemsigtighed 8 - 18 %). De er velegnede til intens solpåvirkning på stranden eller i byen.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
120 mm Brillestelslængde
134 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Ja |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Mørkt filter egnet til intensiv solstråling - filtre kategori 3 |
| Farve på glassene: | Grøn |
| Højde på glas: | 38 mm |
| Diameter på glas: | 42 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rundt |
| Farve på stellet: | Gul |
| Materiale på stellet: | Eco-friendly - Øko-polyamid |
| Størrelse: | XS |
| Brillestelslængde: | 120 mm |
| Brillestangslængde: | 134 mm |
| Brillebredde: | 22 mm |
| Vægt: | 120 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Ja |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Børn |
| Alder: | 7 - 11 år |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Izipizi |
| Brug: | Mode |
| Kode: | Sun Junior 7-11Y #D Yellow Honey |
| Recept tilgængelig: | Ja |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Izipizi Sun Junior #D Yellow Honey (for alderen 7 - 11 år)