Moschino MOS119/S 807 06 59
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi forhandler udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering over 600kr.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi forhandler udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Det italienske mærke Moschino er et symbol på elegance, originalitet og en unik tilgang til mode. En ting, der er et absolut uundværligt element i deres kollektion, er farven rød, der symboliserer den ultimative livsglæde. Solbrillekollektionen fra Moschino er typisk for innovation, kreativitet og en stor dosis ekstravagance.
Moschino MOS119/S 807 06 59 er damesolbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
- Rammens sorte farve matcher perfekt en kølig hudfarve og lys blond, lysebrun eller sort hår.
- Firkantede solbrillerammer er et ideelt valg for dem med runde, ovale eller trekantede ansigtsform.
- Solbrillernes stel er lavet af plastik af høj kvalitet, som giver stor holdbarhed og komfort.
Solbrille linse
- De gule linser forbedrer kontrasten, f.eks. i tåge eller når du ser objekter mod himlen.
- De solbriller har gradientlinser, der er tonet fra top til bund, hvor bunden af linsen er den lyseste. Den mørkeste toning i toppen gør det muligt at filtrere direkte sollys, og den lysere toning i bunden sikrer tilstrækkelig synlighed. Denne linsebehandling giver bedre orientering i rummet og er ideel til f.eks. bilister, fordi den giver et klarere syn i den nederste del af linsen og samtidig reducerer blænding fra oven.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 1 (lys gennemsigtighed 43 - 80% ). De er meget svagt tonede og er derfor egnede til svagere sollys eller som vind- og støvbeskyttelse.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
136 mm Brillestelslængde
140 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Ja |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Meget let farvede linser til delvis overskyede dage - filtre kategori 1 |
| Farve på glassene: | Gul |
| Højde på glas: | 50 mm |
| Diameter på glas: | 59 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Firkantet |
| Farve på stellet: | Sort |
| Materiale på stellet: | Plastik |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 136 mm |
| Brillestangslængde: | 140 mm |
| Brillebredde: | 13 mm |
| Vægt: | 190 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Til hende |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Moschino |
| Brug: | Mode |
| Kode: | MOS119/S 807 06 59 |
| Recept tilgængelig: | Nej |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Moschino MOS119/S 807 06 59