Polaroid PLD 4187/G/S/X 900 M9 51
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Polaroid solbrillerne legemliggør kombinationen af funktionalitet og mode. Polaroid Eyewear er en pioner og ekspert i teknologien af fremstilling af polariserede glas, og et af de bedst sælgende solbrillemærker.
Polaroid PLD 4187/G/S/X 900 M9 51 er unisex solbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
- Den gennemsigtige ramme passer perfekt til både kølige og varme hudtoner og til alle hårfarver.
- Runde solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en firkantet eller oval ansigtsform.
- Solbrillestellet er lavet af polykarbonat, som er holdbart, fleksibelt og behageligt.
- De originale glas kan udskiftes med specialtilpassede glas i forskellige varianter – med eller uden styrke.
Solbrille linse
- De grå linser reducerer lysets intensitet uden at påvirke kontrasten eller forvrænger farverne.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Takket være den unikke teknologi med polariserede linser kan den solbriller giver perfekt syn, eliminerer uønskede refleksioner og beskytter øjnene mod ultraviolet stråling. De forbedrer opløsning, dybdeskarphed og fokus. Polariserende solbriller filtrerer farlige refleksioner og reflekterede hvidt lys. Det gør dem særligt velegnede til bilister, cyklister, skiløbere og fiskere. Men de er lige så velegnede som modetilbehør til hverdagsbrug.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 2 (lys gennemsigtighed 18 - 43% ). De er lidt lysere tonet end normalt og er egnede til medium solstråling og til afslappet brug.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
138 mm Brillestelslængde
145 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Ja |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Medium mørkt filter egnet til normale sommerdage - filtre kategori 2 |
| Farve på glassene: | Grå |
| Højde på glas: | 42 mm |
| Diameter på glas: | 51 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rundt |
| Farve på stellet: | Gennemsigtig |
| Materiale på stellet: | Polykarbonat |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 138 mm |
| Brillestangslængde: | 145 mm |
| Brillebredde: | 18 mm |
| Vægt: | 85 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Unisex |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Polaroid |
| Brug: | Mode |
| Kode: | PLD 4187/G/S/X 900 M9 51 |
| Recept tilgængelig: | Ja |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Polaroid PLD 4187/G/S/X 900 M9 51