Prada 0PR A60S 5AK70G 59
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Solbriller fra Prada er stilfulde, elegante og tidløse. Det verdenskendte brand er indbegrebet af luksus, der er kendt for sin vægt på kvalitet og uendelige innovationer, der også respekterer traditionen for mærket. Du kan vælge en elegant version af solbriller eller en mere sporty model fra Linea Rossa-kollektionen med den markante røde stribe. Uanset hvilken stil du vælger, med Prada solbriller vil du altid være unik og ekstraordinær.
Prada 0PR A60S 5AK70G 59 er damesolbriller.
Solbrille ramme
- Rammens guldfarve matcher perfekt en varm hudtone og mørk brunt hår.
- Rektangulære solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en oval eller rund ansigtsform.
- Solbrillestellet er lavet af metal, som holder formen godt og giver høj stabilitet og giver høj stabilitet.
- Justerbare næsepuder giver mulighed for forsigtig ændring af brillens position og pasform for at give højere komfort. Justering af næsepuder bør altid foretages af en erfaren optiker for at undgå skader eller brud.
Solbrille linse
- De grønne linser reducerer lysets intensitet uden at påvirke den kontrast eller forvrænger farverne.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 2 (lys gennemsigtighed 18 - 43% ). De er lidt lysere tonet end normalt og er egnede til medium solstråling og til afslappet brug.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
142 mm Brillestelslængde
135 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Medium mørkt filter egnet til normale sommerdage - filtre kategori 2 |
| Farve på glassene: | Grøn |
| Højde på glas: | 32 mm |
| Diameter på glas: | 59 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rektangelt |
| Farve på stellet: | Guld |
| Materiale på stellet: | Metal |
| Størrelse: | L |
| Brillestelslængde: | 142 mm |
| Brillestangslængde: | 135 mm |
| Brillebredde: | 16 mm |
| Vægt: | 275 g |
| Justerbare næsepuder: | Ja |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Til hende |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Prada |
| Brug: | Mode |
| Kode: | 0PR A60S 5AK70G 59 |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Prada 0PR A60S 5AK70G 59