Prada Linea Rossa 0PS A08S 1BO2B056
Prada Linea Rossa 0PS A08S U61144 56
Prada Linea Rossa 0PS A08S 1BO08F 56
  • Prada Linea Rossa 0PS A08S 1BO2B056 36723
  • Prada Linea Rossa 0PS A08S 1BO2B056 36724
  • Frame målinger
  • Frame målinger
Kun 1 tilbage på lager
Fragtens er på vores regning!
På lager. Sendes i dag
30 dages pengene tilbage garanti
Bare rolig: Du kan returnere briller med styrkeglas og få pengene tilbage op til to gange om året.
Opdel din betaling
Flere farvekombinationer
Vælg parametre
Størrelse
M (56 mm)
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
  • Autoriseret forhandler
    Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
  • Alt på lager
    Alle solbriller er klar til at blive sendt.
  • Gratis levering
Produktbeskrivelse
Prada Linea Rossa 0PS A08S 1BO2B056 er herresolbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
  • Rammens sorte farve matcher perfekt en kølig hudfarve og lys blond, lysebrun eller sort hår.
  • Solbrillernes stel er lavet af plastik af høj kvalitet, som giver stor holdbarhed og komfort.
Solbrille linse
  • Sølvlinserne reducerer lysets intensitet uden at påvirke kontrast eller forvrænger farverne.
Tilbehør
  • Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
136 mm Brillestelslængde
145 mm Brillestangslængde
42 mm Højde på glas
56 mm Diameter på glas
19 mm Brillebredde
Linse
Polariserede:  Nej
Spejlet:  Ja
Gradient:  Nej
Fotokromatisk:  Nej
Lyspermeabilitet:  Mørkt filter egnet til intensiv solstråling - filtre kategori 3
Farve på glassene:  Sølv
Højde på glas:  42 mm
Diameter på glas:  56 mm
Materiale på glas:  Plastik
UV-filter 400:  Ja
Ramme
Form på stellet:  Firkantet
Farve på stellet:  Sort
Materiale på stellet:  Plastik
Størrelse:  M
Brillestelslængde:  136 mm
Brillestangslængde:  145 mm
Brillebredde:  19 mm