Prada Linea Rossa 0PS B51S 1BO90U 56
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Solbriller fra Prada er stilfulde, elegante og tidløse. Det verdenskendte brand er indbegrebet af luksus, der er kendt for sin vægt på kvalitet og uendelige innovationer, der også respekterer mærketraditionen. Du kan vælge en elegant version af solbriller eller en mere sporty model fra Linea Rossa-kollektionen med den markante røde stribe. Uanset hvilken stil du vælger, med Prada solbriller vil du altid være unik og ekstraordinær.
Prada Linea Rossa 0PS B51S 1BO90U 56 er herresolbriller.
Solbrille ramme
- Rammens sorte farve matcher perfekt en kølig hudfarve og lys blond, lysebrun eller sort hår.
- Pilot solbrillerammer er et perfekt valg for dem med en firkantet, oval eller trekantet ansigtsform.
- Solbrillestellet er lavet af metal, som holder formen godt og giver høj stabilitet og giver høj stabilitet.
Solbrille linse
- De orange linser blokerer det blå lys, som især bliver meget kraftigt i vinter. De øger kontrasten, fremhæver detaljer og forbedrer synet. i skumringen.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 2 (lys gennemsigtighed 18 - 43% ). De er lidt lysere tonet end normalt og er egnede til medium solstråling og til afslappet brug.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
135 mm Brillestelslængde
145 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Medium mørkt filter egnet til normale sommerdage - filtre kategori 2 |
| Farve på glassene: | Orange |
| Højde på glas: | 45 mm |
| Diameter på glas: | 56 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Pilot |
| Farve på stellet: | Sort |
| Materiale på stellet: | Metal |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 135 mm |
| Brillestangslængde: | 145 mm |
| Brillebredde: | 17 mm |
| Vægt: | 230 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Mænd |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Prada Linea Rossa |
| Brug: | Mode |
| Kode: | 0PS B51S 1BO90U 56 |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Prada Linea Rossa 0PS B51S 1BO90U 56