Meller Kena Tigris
Lentiamo bruger brilleglas af topkvalitet
-
Modstandsdygtig belægning
Vi tilføjer en gratis antirefleksbehandling til hvert par brilleglas. Belægningen forhindrer uønsket blænding og beskytter mod ridser, vand, støv og pletter, så du nemt kan rengøre dine briller.
-
Klar, solid, letvægt
Vores brilleglas er fremstillet af materialer af høj kvalitet, som giver fremragende egenskaber, holdbarhed og komfort.
-
UV beskyttelse
Vores brilleglas giver op til 100 % beskyttelse mod solens skadelige UV-stråler.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi forhandler udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Skræddersyede briller leveres inden for 6 hverdage.
-
Gratis levering over 600kr.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi forhandler udelukkende briller fra kendte mærker.
Skræddersyede briller leveres inden for 6 hverdage.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Briller fra Meller kombinerer moderne design med et eksotisk udseende. Inspirationen til mærkets navn og logo er den største kamæleon i Afrika - Meller. Farverne på Meller-brillerne skal minde bæreren om kamæleonernes smukke pigmentering og om de smukkeste steder på det afrikanske kontinent. Kreativitet og originalitet er drivkraften bag dette Barcelona-baserede modebrand.
Meller Kena Tigris er unisex briller.
Brille ramme
- Pilotrammer er et perfekt valg for dem med en firkantet, oval eller trekantet ansigtsform.
Tilbehør
- Vi leverer brillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere modeller i hele brillesortimentet, eller tjek vores brilleguide, hvis du har brug for hjælp til at vælge.
Produkt specifikationer
137 mm Brillestelslængde
145 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Højde på glas: | 48 mm |
| Diameter på glas: | 56 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Pilot |
| Anden rammefarve: | Brun |
| Materiale på stellet: | Eco-friendly - Bio-based |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 137 mm |
| Brillestangslængde: | 145 mm |
| Brillebredde: | 17 mm |
| Vægt: | 155 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Unisex |
| Kategori: |
Briller Skærmbriller |
| Mærke: | Meller |
| Kode: | Kena Tigris |
Kommentarer om Meller Kena Tigris