Ray-Ban Justin RB4165 865/8S 55
I øjeblikket sælger vi ikke dette produkt.
Du vil måske også synes om
Produktbeskrivelse
Det verdenskendte Ray-ban-mærke anses med rette for at være det bedste blandt solbriller. Kollektionen fra Ray-ban garanterer høj kvalitet med tidløst design og fås i mange former og farver. De ikoniske Ray-ban solbriller er også populære blandt berømtheder, hvilket har gjort dem berømte over hele verden.
Modellerne fra Justin kollektionen har en klassisk Wayfarer form.
Ray-Ban Justin RB4165 865/8S 55 er unisex solbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
- Rammens brune farve matcher perfekt en varm hudtone og lys brunt, sort eller mørkeblondt hår.
- Firkantede solbrillerammer er et ideelt valg for dem med runde, ovale eller trekantede ansigtsform.
- Solbrillestellet er lavet af nylon, som er fleksibelt, holdbart og behageligt.
- De originale glas kan udskiftes med specialtilpassede glas i forskellige varianter – med eller uden styrke.
Solbrille linse
- De blå linser øger kontrasten og minimerer lysrefleksioner. For tennisspillere hjælper linserne med at fremhæve farvekontrasten på bolden mod forskellige baggrunde.
- De solbriller har gradientlinser, der er tonet fra top til bund, hvor bunden af linsen er den lyseste. Den mørkeste toning i toppen gør det muligt at filtrere direkte sollys, og den lysere toning i bunden sikrer tilstrækkelig synlighed. Denne linsebehandling giver bedre orientering i rummet og er ideel til f.eks. bilister, fordi den giver et klarere syn i den nederste del af linsen og samtidig reducerer blænding fra oven.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Takket være den unikke teknologi med polariserede linser kan den solbriller giver perfekt syn, eliminerer uønskede refleksioner og beskytter øjnene mod ultraviolet stråling. De forbedrer opløsning, dybdeskarphed og fokus. Polariserende solbriller filtrerer farlige refleksioner og reflekterede hvidt lys. Det gør dem særligt velegnede til bilister, cyklister, skiløbere og fiskere. Men de er lige så velegnede som modetilbehør til hverdagsbrug.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 2 (lys gennemsigtighed 18 - 43% ). De er lidt lysere tonet end normalt og er egnede til medium solstråling og til afslappet brug.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
132 mm Brillestelslængde
145 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Ja |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Ja |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Medium mørkt filter egnet til normale sommerdage - filtre kategori 2 |
| Farve på glassene: | Blå |
| Højde på glas: | 42 mm |
| Diameter på glas: | 55 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Firkantet |
| Farve på stellet: | Brun |
| Materiale på stellet: | Nylon |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 132 mm |
| Brillestangslængde: | 145 mm |
| Brillebredde: | 16 mm |
| Vægt: | 120 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Unisex |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Ray-Ban |
| Brug: | Mode |
| Kode: | RB4165 865/8S 55 |
| Recept tilgængelig: | Ja |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Ray-Ban Justin RB4165 865/8S 55