Ray-Ban Predator 2 RB2027 W1847 62
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi forhandler udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering over 600kr.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Det verdenskendte Ray-ban-mærke anses med rette for at være det bedste blandt solbriller. Kollektionen fra Ray-ban garanterer høj kvalitet med tidløst design og fås i mange former og farver. De ikoniske Ray-ban solbriller er også populære blandt berømtheder, hvilket har gjort dem berømte over hele verden.
Ray-Ban Predator 2 RB2027 W1847 62 er herresolbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
- Rammens sorte farve matcher perfekt en kølig hudfarve og lys blond, lysebrun eller sort hår.
- Rektangulære solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en oval eller rund ansigtsform.
- Solbrillernes stel er lavet af plastik af høj kvalitet, som giver stor holdbarhed og komfort.
Solbrille linse
- De grønne linser reducerer lysets intensitet uden at påvirke den kontrast eller forvrænger farverne.
- Linserne er fremstillet af mineralglas af høj kvalitet, hvilket er en ubestridelig fordel ved er dets usædvanlige modstandsdygtighed over for ridser. Mineralglas er kendetegnet ved sine fremragende optiske egenskaber sammenlignet med andre materialer, der anvendes til fremstilling af solbrillelinser.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 3 (lys gennemsigtighed 8 - 18 %). De er velegnede til intens solpåvirkning på stranden eller i byen.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
136 mm Brillestelslængde
130 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Mørkt filter egnet til intensiv solstråling - filtre kategori 3 |
| Farve på glassene: | Grøn |
| Højde på glas: | 36 mm |
| Diameter på glas: | 62 mm |
| Materiale på glas: | Mineralglas |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rektangelt |
| Farve på stellet: | Sort |
| Materiale på stellet: | Plastik |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 136 mm |
| Brillestangslængde: | 130 mm |
| Brillebredde: | 19 mm |
| Vægt: | 140 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Mænd |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Ray-Ban |
| Brug: | Mode |
| Kode: | RB2027 W1847 62 |
| Recept tilgængelig: | Nej |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Ray-Ban Predator 2 RB2027 W1847 62
Tilføj et spørgsmålHej Lars
Desværre sælger vi ikke solbriller med styrke
Venlig hilsen
Jesper Kundeservice
Hej Martin, Nej, denne model har ikke polariserede glas. Det er kun de
modeller hvorpå det står, som har dette. Med venlig hilsen, Martina Lentiamo
Kundeservice
Torben W.
Kan denne model fås med Polarized glas..og hvad er prisen/vare nummer
Hej Torben,
I øjeblikket har vi ikke denne model med polariseret glas. Med venlig
hilsen, Henry kundeservice