Ray-Ban RB3768 003/6R 56
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Det verdenskendte Ray-ban-mærke anses med rette for at være det bedste blandt solbriller. Kollektionen fra Ray-ban garanterer høj kvalitet med tidløst design og fås i mange former og farver. De ikoniske Ray-ban solbriller er også populære blandt berømtheder, hvilket har gjort dem berømte over hele verden.
Ray-Ban RB3768 003/6R 56 er unisex solbriller.
Solbrille ramme
- Rammens sølvfarve matcher perfekt en kølig hudfarve og rød, grå, hvidt eller mørkeblondt hår.
- Rektangulære solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en oval eller rund ansigtsform.
- Solbrillestellet er lavet af metal, som holder formen godt og giver høj stabilitet og giver høj stabilitet.
- Justerbare næsepuder giver mulighed for forsigtig ændring af brillens position og pasform for at give højere komfort. Justering af næsepuder bør altid foretages af en erfaren optiker for at undgå skader eller brud.
Solbrille linse
- De grønne linser reducerer lysets intensitet uden at påvirke den kontrast eller forvrænger farverne.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Spejling af linser er kendetegnet ved et stærkt reflekterende overflade på linsen. Det reducerer den mængde lys, der trænger ind i øjet. Dette evne gør spejlede solbriller yderst velegnede i meget lyse eller blændende miljøer - f.eks. på solskinsdage eller ved skiløb. Den spejlende giver stor visuel komfort, men kan forvride farveopfattelsen en smule.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 3 (lys gennemsigtighed 8 - 18 %). De er velegnede til intens solpåvirkning på stranden eller i byen.
Tilbehør
- Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
133 mm Brillestelslængde
145 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Ja |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Mørkt filter egnet til intensiv solstråling - filtre kategori 3 |
| Farve på glassene: | Grøn |
| Højde på glas: | 37 mm |
| Diameter på glas: | 56 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rektangelt |
| Farve på stellet: | Sølv |
| Materiale på stellet: | Metal |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 133 mm |
| Brillestangslængde: | 145 mm |
| Brillebredde: | 17 mm |
| Vægt: | 105 g |
| Justerbare næsepuder: | Ja |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Unisex |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Ray-Ban |
| Brug: | Mode |
| Kode: | RB3768 003/6R 56 |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Ray-Ban RB3768 003/6R 56