Uvex Sportstyle 223 Black/Ltm Orange S5309822212 223 S5309822212
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Uvex er synonymt med tysk kvalitet og innovation. Uvex-solbriller kombinerer et sporty design med funktionelle materialer, hvilket gør dem til et ideelt valg både til aktiviteter og til hverdagsbrug.
Uvex Sportstyle 223 Black/Ltm Orange S5309822212 er unisex solbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
- Rammens sorte farve matcher perfekt en kølig hudfarve og lys blond, lysebrun eller sort hår.
- Rektangulære solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en oval eller rund ansigtsform.
- Solbrillernes stel er lavet af plastik af høj kvalitet, som giver stor holdbarhed og komfort.
Solbrille linse
- De orange linser blokerer det blå lys, som især bliver meget kraftigt i vinter. De øger kontrasten, fremhæver detaljer og forbedrer synet. i skumringen.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 1 (lys gennemsigtighed 43 - 80% ). De er meget svagt tonede og er derfor egnede til svagere sollys eller som vind- og støvbeskyttelse.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
134 mm Brillestelslængde
120 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Spejlet: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Meget let farvede linser til delvis overskyede dage - filtre kategori 1 |
| Farve på glassene: | Orange |
| Højde på glas: | 40 mm |
| Diameter på glas: | 80 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rektangelt |
| Farve på stellet: | Sort |
| Materiale på stellet: | Plastik |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 134 mm |
| Brillestangslængde: | 120 mm |
| Brillebredde: | 16 mm |
| Vægt: | 40 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Nej |
| Renseklud: | Nej |
| Øvrige | |
| Køn: | Unisex |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Uvex Sports |
| Brug: | Sport |
| Sport: | Golf, Cykling, Løb, Vandreture, Off-road cykling |
| Kode: | 223 S5309822212 |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Uvex Sportstyle 223 Black/Ltm Orange S5309822212