Uvex Sportstyle 238 Moss Matt/Mir. Green S5330597716
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Uvex er synonymt med tysk kvalitet og innovation. Uvex-solbriller kombinerer et sporty design med funktionelle materialer, hvilket gør dem til et ideelt valg både til aktiviteter og til hverdagsbrug.
Uvex Sportstyle 238 Moss Matt/Mir. Green S5330597716 er unisex solbriller.
Se, hvordan du ser ud i disse solbriller med Lentiamos Virtual Try-On-funktion.
Solbrille ramme
- Rammens grønne farve matcher perfekt en kølig hudfarve og mørkebrun, sort eller rødt hår.
- Rektangulære solbrillerammer er et ideelt valg for dem med en oval eller rund ansigtsform.
- Solbrillernes stel er lavet af plastik af høj kvalitet, som giver stor holdbarhed og komfort.
Solbrille linse
- De grønne linser reducerer lysets intensitet uden at påvirke den kontrast eller forvrænger farverne.
- Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
- Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 3 (lys gennemsigtighed 8 - 18 %). De er velegnede til intens solpåvirkning på stranden eller i byen.
Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.
Produkt specifikationer
133 mm Brillestelslængde
134 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Polariserede: | Nej |
| Gradient: | Nej |
| Fotokromatisk: | Nej |
| Lyspermeabilitet: | Mørkt filter egnet til intensiv solstråling - filtre kategori 3 |
| Farve på glassene: | Grøn |
| Højde på glas: | 42 mm |
| Diameter på glas: | 63 mm |
| Materiale på glas: | Plastik |
| UV-filter 400: | Ja |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Rektangelt |
| Farve på stellet: | Grøn |
| Materiale på stellet: | Plastik |
| Størrelse: | M |
| Brillestelslængde: | 133 mm |
| Brillestangslængde: | 134 mm |
| Brillebredde: | 17 mm |
| Vægt: | 85 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Nej |
| Renseklud: | Nej |
| Øvrige | |
| Køn: | Unisex |
| Kategori: | Solbriller |
| Mærke: | Uvex Sports |
| Brug: | Sport |
| Sport: | Golf, Cykling, Løb, Vandreture, Off-road cykling |
| Kode: | S5330597716 |
Vi er på Instagram!
Kommentarer om Uvex Sportstyle 238 Moss Matt/Mir. Green S5330597716