Valentino VG0012O 002 53
Lentiamo bruger brilleglas af topkvalitet
-
Modstandsdygtig belægning
Vi tilføjer en gratis antirefleksbehandling til hvert par brilleglas. Belægningen forhindrer uønsket blænding og beskytter mod ridser, vand, støv og pletter, så du nemt kan rengøre dine briller.
-
Klar, solid, letvægt
Vores brilleglas er fremstillet af materialer af høj kvalitet, som giver fremragende egenskaber, holdbarhed og komfort.
-
UV beskyttelse
Vores brilleglas giver op til 100 % beskyttelse mod solens skadelige UV-stråler.
Det klare valg til dine øjne
Fordi vi har unikke fordele.
-
Autoriseret forhandler
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
-
Alt på lager
Alle briller og solbriller er klar til at blive sendt.
-
Gratis levering
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Vi sælger udelukkende briller fra kendte mærker.
Alle briller og solbriller er klar til at blive sendt.
Fri fragt med GLS ved køb over 600 kr.
Produktbeskrivelse
Valentino er det førende mærke inden for italiensk luksusmode – en form for fashion, der lægger stor vægt på kvalitet, materialer og håndværk. Hvert par briller er fremstillet med omhyggelig opmærksomhed på detaljer og inspireret af farverne og teksturerne i andre Valentino-produkter, som let kan kombineres med dem. Valentino-briller er populære for deres moderne design og et bredt udvalg af former, stilarter og farver.
Valentino VG0012O 002 53 er damebriller.
Brille ramme
- Rammens brune farve matcher perfekt en varm hudtone og lys brunt, sort eller mørkeblondt hår.
- Cat Eye-rammer er et perfekt valg for dem med en oval, hjerteformet eller diamantformet ansigt.
- Brillens stel er lavet af plastik af høj kvalitet, som giver høj holdbarhed, behagelig komfort og et enestående udseende.
- Briller med fuld kant har de mest almindelige typer af stel, som består af en rammefront og et par bøjler. De vil løfte og supplere din stil takket være deres mærkbare design. En af deres fordele er robusthed, holdbarhed, det faktum, at de omslutter linsen fuldt ud, og primært deres beskyttelse mod skader. Denne type stel er egnet til alle linser, herunder linser med højere optisk styrke.
Tilbehør
- Vi leverer brillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
- Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.
Find flere modeller i hele brillesortimentet, eller tjek vores brilleguide, hvis du har brug for hjælp til at vælge.
Det er medicinsk udstyr. Læs brugsanvisningen inden det tages i brug.
Produkt specifikationer
137 mm Brillestelslængde
140 mm Brillestangslængde
| Linse | |
|---|---|
| Højde på glas: | 36 mm |
| Diameter på glas: | 53 mm |
| Ramme | |
| Form på stellet: | Cat Eye |
| Form på stellet: | Fuld kant |
| Farve på stellet: | Brun |
| Materiale på stellet: | Plastik |
| Brillestelslængde: | 137 mm |
| Brillestangslængde: | 140 mm |
| Brillebredde: | 20 mm |
| Vægt: | 185 g |
| Justerbare næsepuder: | Nej |
| Fjederhængsel: | Nej |
| Clip-on: | Nej |
| Tilbehør | |
| Etui: | Ja |
| Renseklud: | Ja |
| Øvrige | |
| Køn: | Til hende |
| Kategori: | Briller |
| Mærke: | Valentino |
| Kode: | VG0012O 002 53 |
Kommentarer om Valentino VG0012O 002 53