Login

Vogue 0VO 4223S 5152U6

Vogue 0VO 4223S 5152U6 23296 Vogue 0VO 4223S 5152U6 Vogue 0VO 4223S 5152U6 23297

Vi sælger ikke dette produkt mere.

Du vil måske også synes om

Produktbeskrivelse

Solbriller fra Vogue er designet til mennesker med en veltalende stil og følelse af originalitet. Navnet på mærket kommer fra Vogue modemagasinet, der sætter trends overalt i verden. Samlingen fra Vogue bringer mange forskellige stilarter og fantastiske farvekombinationer i et tidløst design.

Vogue 0VO 4223S 5152U6 er damesolbriller.

Solbrille ramme

  • Den lyserøde farve på rammen passer perfekt til en kølig hudtone og lysebrun eller lyseblondt hår.
  • Cat Eye-solbrillerammer er et perfekt valg for dem med en oval, hjerteformet eller diamantformet ansigt.
  • Solbrillestellet er lavet af en kombination af metal og plast, som giver høj holdbarhed og stabilitet.
  • Justerbare næsepuder giver mulighed for forsigtig ændring af brillens position og pasform for at give højere komfort. Justering af næsepuder bør altid foretages af en erfaren optiker for at undgå skader eller brud.

Solbrille linse

  • De lilla linser forbedrer kontrasten, minimerer lysreflektioner og undertrykker hvid farve.
  • De solbriller har gradientlinser, der er tonet fra top til bund, hvor bunden af linsen er den lyseste. Den mørkeste toning i toppen gør det muligt at filtrere direkte sollys, og den lysere toning i bunden sikrer tilstrækkelig synlighed. Denne linsebehandling giver bedre orientering i rummet og er ideel til f.eks. bilister, fordi den giver et klarere syn i den nederste del af linsen og samtidig reducerer blænding fra oven.
  • Linserne er fremstillet af plast, hvis ubestridelige fordele er den lette vægt og modstandsdygtighed over for knæk.
  • Solbrillerne har UV 400-beskyttelse, som giver 100 % beskyttelse mod sollys. Solbrillernes linser er udstyret med et solfilter i kategori 2 (lys gennemsigtighed 18 - 43% ). De er lidt lysere tonet end normalt og er egnede til medium solstråling og til afslappet brug.

Tilbehør

  • Vi leverer solbrillerne i deres originale etui. Etuiets farve og dens design kan variere.
  • Den medfølgende klud er ideel til rengøring og pleje af solbriller. Nogle modeller kan leveres med en tekstiltaske i stedet for en klud.

Find flere solbriller fra populære mærker i hele vores sortiment.

Produkt specifikationer

Linse
Polariserede:  Nej
Spejlet:  Nej
Gradient:  Ja
Fotokromatisk:  Nej
Lyspermeabilitet:  Medium mørkt filter egnet til normale sommerdage - filtre kategori 2
Farve på glassene:  Lilla
Materiale på glas:  Plastik
UV-filter 400:  Ja
Ramme
Form på stellet:  Cat Eye
Farve på stellet:  Pink
Materiale på stellet:  Metal/Plastik
Vægt:  105 g
Justerbare næsepuder:  Ja
Fjederhængsel:  Nej
Tilbehør
Etui:  Ja
Renseklud:  Ja
Øvrige
Køn:  Til hende
Kategori:  Solbriller
Mærke: 
Brug:  Mode

Vi er på Instagram!

  • Tag os #lentiamo i dit indlæg iført vores solbriller for at få en chance for at blive vist!

Ekstra guide:

Find din ansigtsform og de perfekte solbriller

Sådan vælger du de rigtige solbriller.

Sunglasses guide

Spørgsmål

Kommentarer om Vogue 0VO 4223S 5152U6

    Ingen spørgsmål

    Tilføj et spørgsmål eller en kommentar til Vogue 0VO 4223S 5152U6

    Jeg accepterer processing af de indtastede data samt offentliggørelsen af kommentaren på hjemmesiden.

    * Skal udfyldes

    Godkendt af vores kunder

    Hurtig og kompetent til at svare tilbage på spørgsmål. Helt igennem professionelt.
    Altid en god oplevelse. Dejligt at kunne følge med i hvornår ens varer (linser) forventes på lager og skønt med remindere om at få bestilt.
    Hurtig afsendelse og mega venlige medarbejder, svarer hurtig på besked. Har handlet der i flere år og fortsætter.